Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“JETËT E MACAVE VLEJNË”, banderola që i habiti të gjithë në Liverpool-West Ham

Një aeroplan që mbante mesazhin “JETËT E MACAVE VLEJNË” u pa duke fluturuar mbi Anfield gjatë pjesës së parë të ndeshjes së Liverpool kundër West Ham mbrëmjen e kësaj të shtune.

Muajin e kaluar, një video e qendërmbrojtësit të Hammers, Kurt Zouma, duke shkelmuar dhe goditur macen e tij, u bë virale në rrjetet sociale, pasi u postua në “Snapchat” nga vëllai i tij, Yoan.

West Ham reagoi duke dënuar veprimet e mbrojtësit, por disa orë më vonë, qendërmbrojtësi luajti që nga minuta e parë në ndeshjen kundër Watford, një vendim i cili solli shumë reagime kundër klubit.

Që atëherë, Zouma ka luajtur në shumë ndeshje si pjesë e formacionit startues të Hammmers, duke përfshirë ndeshjen e muajit të kaluar kundër Newcastle, ku disa tifozë talleshin me mbrojtësin gjatë gjithë kohës, duke mbajtur në duar mace plastike në ngjyrë portokalli.

Ndërsa sot mbi Anfield ka flururuar një avion që përcillte mesazhin që “Jetët e maceve vlejnë”.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...