Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Jo, faleminderit”, klubi kryeqytetas refuzon firmën me Bonnucin

Leonardo Bonucci e ka mbyllur me Juventusin. Kapiteni nuk bë më pjesën në planet e së ardhmes së “Zonjës”, që do të lirohet nga paga e tij e lartë.

Newcastle është një opsion fantastik në Premier League, me bardhezinjtë anglezë që do të garojnë në Champions League sezonin e ardhshëm.

Por deri tani nuk ka zhvillime zyrtare. MLS amerikane dhe Arabia Saudite mbeten opsione konkrete për 36-vjeçarin, por ai dëshiron të mbetet në Europë.

Lexo edhe:

La Repubblica zbulon një prapaskenë merkatoje në lidhje me qendërmbrojtësin e njohur. Lazios i është propozuar firma me Bonuccin.

Por përgjigja e klubit bardhekaltër, që do të marrë pjesë në grupet e Champions League, ka qenë “jo” e prerë.

Kapiteni i Juves po sheh për mundësi të tjera për të vazhduar karrierën, pasi dëshira e tij kryesore është të marrë pjesë në Champions sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...