Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Jo, faleminderit”, mesfushori i Chelsea refuzon Mourinhon dhe Romën

Jose Mourinho ka nevojë për muskuj dhe forcë në mesfushë, dhe një nga objektivat e portugezit është Ruben Loftus-Cheek, një lojtar që ka dalë nga akademia e Chelsea.

“Special One” e do të Roma 26-vjeçarin anglez, i cili ka veshur 10 herë fanellën e kombëtares së “Tre Luanëve”, teksa këtë sezon është aktivizuar në 25 ndeshje mes kampionatit dhe Champions League me “Blutë e Londrës”, nga të cilat 11 i ka nisur si titullar.

Gjithsesi, Daily Mail raporton se qendërmesfushori ka refuzuar mundësinë e transferimit në kryeqytetin italian. Loftus-Cheek preferon të qëndrojë tek ekipi i Tuchel, me synimin për t’u kthyer në një titullar fiks në mesfushë.

Emri i lojtarit anglez është lidhur edhe në të kaluarën me Romën. Edhe pse Mourinho insiston ta ketë në skuadrën e tij dhe është gati t’i dhurojë një fanellë titullari, Loftus-Cheek është i fokusuar vetëm te Chelsea.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...