Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Jo vetëm Ancelotti, Ronaldo sugjeron edhe një tjetër legjendë për Brazilin

Carlo Ancelotti duket shumë pranë pankinës së kombëtares së Brazilit. Tekniku italian i impenjuar aktualisht me Real Madrid, pritet që në fundin e sezonit aktual të nisë një eksperiencë e cila do të ishte unike në karrierën e tij pasi kurrë më parë nuk ka drejtuar një kombëtare.

Emri i Ancelottit i është propozuar presidentit të Federatës Braziliane të Futbollit, Ednaldo Rodrigues nga Ronaldo “Fenomeni”. Ish-sulmuesi i famshëm ka mjaft ndikim në Federatë dhe së fundmi pritet që të bëjë një tjetër propozim për Rodrigues. Duke qenë se Juninho është në fundin e mandatit të tij si drejtor teknik, Ronaldo preferon të shikojë në këtë rol Ricardo Kaka.

Lexo edhe:

Fenomeni beson se marrëdhënia e ngushtë e Ancelottit me ish-nxënësin e tij te Milan, aty ku fituan shumë së bashku, do të bënte që Selecao të kishte shumë përfitime. Në letër, Ancelotti-Kaka duken dyshja e ëndrrave për pesë herë Kampionët e Botës, megjithatë ende nuk ka asgjë konkrete ku sigurisht objektivi i parë për Federatën amerikano-latine është firma me trajnerin italian.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...