Legjionarët

Jo vetëm Asllani, një tjetër kuqezi në planet e Interit

Kristjan Asllani mund të mos jetë shqiptari i vetëm që do të luajë me fanellën e Interit sezonin e ardhshëm. Nga përtej Adriatikut janë riaktivizuar zërat për një interesim të mundshëm të Interit për Marash Kumbullën. Qendërmbrojtësi shqiptar ka qenë në planet e Interit edhe në verë të vitit 2020, por në atë kohë ish-futbollisti i Veronës preferoi Romën, që e mori me formulën e huazimit, me detyrim blerjeje.

Kumbulla pëlqehet sërish nga Interi, por skuadra verdhekuqe nuk do ta lejonte të largohej pa të paktën 20 milionë euro, shumë që e kanë paguar tashmë në arkat e Veronës.

Për Inzaghin, 22-vjeçari shtatlartë do të ishte një alternativë ideale në qendër të mbrojtjes nëse do të largohet një mes De Vrij dhe Skriniar. Edhe pse vëmendje e Interit për momentin është e përqendruar te Lukaku, po punohet njëkohësisht për të mbuluar “gropat” në prapavijë, ku pritet të ketë largime.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency