Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Jo vetëm Ballkani, Kosova shkon edhe me arbitrat në grupet e Conference League

Jo vetëm Ballkani, Kosova shkon edhe me arbitrat në grupet e Conference League
Jo vetëm Ballkani, Kosova shkon edhe me arbitrat në grupet e Conference League

Jo vetëm Ballkani në grupet e Conference League. Kosova do të jetë prezente aty edhe me arbitrin Genc Nuza, i cili është përzgjedhur të vendosë drejtësi në ndeshjen mes bullgarëve të Ludogorets dhe sllovakëve të Spartak Tërnavës.

Lexoni edhe:

Nuza do të ketë si asistentë të tij Bujar Selimajn dhe Fatlum Berishën, teksa në VAR do të jenë dy arbitra zviceranë, që do të ndihmojnë arbitrin nga Kosova në rast vendimesh të dyshimta.

Sfida Ludogorets-Spartak Tërnava do të luhet të enjten në orën 18:45. Po të enjten, në orën 21:00 Ballkani do të nisë rrugëtimin në grupe nga Çekia, ku do të sfidojë Viktoria Plzen.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...