Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Jo vetëm Barcelona, edhe dy klube angleze pas yllit të Bayernit

Bayern Munchen pësoi një humbje tronditëse kundër Leipzigut (1-3), që pritet t’i kushtojë titullin kampion skuadrës së Thomas Tuchel.

Por jo vetëm kaq, pasi bavarezët mund të humbasin edhe shërbimet e një prej lojtarëve më të rëndësishëm: Joshua Kimmich.

Mesfushori mund të nisë një aventurë të re gjatë verës pas 8 viteve me rekordmenët e futbollit gjerman.

Lexo edhe:

Shtypi spanjoll shkruan se Barcelona është një nga klubet e interesuara për 28-vjeçarin. Por ka oferta edhe nga Premier League.

Liverpooli dhe Arsenali janë gati të plotësojnë kërkesat e drejtuesve të Bayernit dhe vetë lojtarit të kombëtares gjermane.

Kimmich ka kontratë deri në verën e vitit 2025 me bavarezët. Me Bayernin ka fituar plot 19 trofe.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...