Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Jo vetëm Bellingham, Liverpool kërkon edhe talentin 17-vjeçar të Dortmund

Jo vetëm Jude Bellingham, Liverpooli dëshiron të rrëmbejë një tjetër talent nga Borussia Dortmund. Ai është Youssoufa Moukoko, një sulmues 17-vjeçar, i cili tashmë ka thyer rekord pas rekordi në Bundesliga.

Sipas raportimeve nga mediet britanike sot “The Reds” janë në pole position në garën për talentin e Gjermanisë U-21, me të cilën deri më tani këtë sezon numëron 16 paraqitje, 4 gola dhe 5 asistime. Lojtari i vitlindjes 2004 me origjinë kamerune ka qenë në Dortmund që nga viti 2016.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...