Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Jo vetëm Casemiro/ United tenton një tjetër lojtar të Realit, zbulohet oferta

Manchester United po synon një tjetër përforcim nga Reali i Madridit. Pasi siguruan shërbimet e Casemiros për 70 milionë euro (60+10 në formë bonusesh), “Djajtë e Kuq” kanë paraqitur një ofertë zyrtare edhe për Marko Asension.

26-vjeçari ndodhet në vitin e fundit të kontratës me kampionët e Spanjës dhe Europës. Sulmuesi i djathtë nuk është pjesë e planeve të klubit spanjoll dhe pritet të vijojë karrierën në Premier League, edhe pse Carlo Ancelotti e vlerëson.

Mediet spanjolle raportojnë se klubi anglez do të ofrojë 30 milionë euro për kartonin e Asension, propozim që pritet të pranohet nga presidenti Florentino Perez, i cili e ka nxjerrë prej kohësh në merkato lojtarin spanjoll.

Bisedimet mes dy klubeve vazhdojnë, ndërkohë që Asensio ka marrë edhe oferta edhe nga disa klube angleze dhe italiane. United po tenton të fitojë rivalitetin dhe në “Old Trafford” janë optimistë për mbylljen me sukses të këtij operacioni.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...