Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Jo vetëm CDK, Atalanta kërkon një tjetër përforcim nga Milani

Pasi bleu përfundimisht Charles De Ketelaere Atalanta po tenton një tjetër përforcim nga Milani.

Fituesit e Europa League po tentojnë të sigurojnë shërbimet e Alexis Saelemaekers, i cili sezonin e fundit e kaloi në huazim te Bologna.

Belgu nuk dëshiron të vijojë me kuqezinjtë e Fonsecas dhe e ardhmja e tij pritet të jetë në Bergamo.

Lexo edhe: 

12 mln euro kërkojnë drejtuesit e Milanit për ta lënë të lirë, shumë që Atalanta nuk e ka problem ta paguajë.

Juventusi është një tjetër klub që pëlqen Saelemaekers, por zikaltrit kanë shfaqur interesim më konkret deri tani.

4 gola realizoi edicionin e fundit me Bolognën 24-vjeçari, i cili dhuroi edhe 3 asistime për shokët e skuadrës.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....