Tenis

Jo vetëm futbolli, edhe tenisi i rikthehet normalitetit në Shqipëri!

Nga data 18 maj, qeveria shqiptare lejoi zhvillimin e të gjitha stërvitjeve sportive në ambjente të hapura, por futbolli nuk ishte i vetmi sport që ju rikthye fushave por gjithashtu dhe tenisi. Pas disa javëve heshtje, fushat e shoqatës së tenisit Tirana pranë shallvareve u pushtuan sërish nga praktikuesit e këtij sporti duke rikthyer gjallërinë jo vetëm në këtë zonë por dhe në kryeqytet.

Ashtu si dhe në cdo sport tjetër, zbatimi i protokollit të higjenës ishte i nevojshëm dhe në këtë rast, dhe presidenti i shoqatës së Tenisit Tirana, Fatos Nallbani në këtë aspekt thekson se janë marrë të gjitha masat që gjithçka të jetë sa më normale për sportistët por dhe praktikuesit e lojës.

Fëmijët që ushtrojnë prej pak kohësh këtë sport janë ata që kanë ndjerë më së tepërmi mungesën e tenisit pas një mbyllje të gjatë, dhe rikthimi në fushë është vetë lumturia për ta, që ë në fund kanë mundësinë që në ambjentet e Tenis Tirana, të marrin sërish raketën ndër duar.

Ruajta megjithatë e distancës fizike te fëmijët nuk është e thjeshtë, po për instruktore Nikin, që këtë punë e bënë prej disa vitesh është kënaqësi jo vetëm përkushtimi ndaj më të vegjëlve por gjithashtu dhe rikthimi i tenisit, që në fakt është një sport ku kontakti fizik nuk ekziston.

Të praktikosh sportin e tenisit, është një mënyrë jo vetëm e shëndetshme por gjithashtu dhe një mënyrë ideale për të kaluar orë të këndshme në një ambjent të këndshëm në fushat e tenisit të shoqatës tirana, si një mundësi më tepër që ofrohet në kryeqytet në këto ditë kur dhe temperaturat kanë filluar të rriten e bashkë me to po rikthehet sporti por dhe jeta.

Përgatiti: Andi Deçka

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency