Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Jo vetëm Gjimshiti, Sylvinho humbet shërbimet e një tjetër mbrojtësi

Atalanta fitoi 2-1 me përmbysje ndaj Empolit, sfidë të cilën Ardian Ismajli e nisi si titullar për skuadrën toskane. Por, ndeshja e mbrojtësit të kombëtares shqiptare zgjati vetëm 20 minuta.

26-vjeçari u fut në fushë në minutën e 59’ dhe u largua në të 79’ si pasojë e problemi muskulor, duke bërë me dhimbje koke trajnerin Sylvinho.

LEXO EDHE:

Braziliani do të debutojë në stolin kuqezi në transfertën ndaj Polonisë (27 mars), duel i vlefshëm për eliminatoret e Euro 2024.

Testet mjekësore do të përcaktojnë kohën e rikuperimit të Ismajlit. Sylvinho shpreson ta ketë gati për takimin ndaj Polonisë. Emra si Broja, Gjimshiti, Bare dhe Manaj janë të dëmtuar dhe nuk janë ftuar për takimin ndaj Polonisë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...