Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Jo vetëm Guardiola e Ancelotti, edhe Mourinho propozohet për stolin e Brazilit!

Kush do të jetë pasardhësi i Tite në krye të Brazilit? Debati është i hapur, zgjedhja i takon Federatës.

Pas eliminimit në Kupën e Botës nga Kroacia, Tite u largua nga drejtimi i brazilianëve dhe në këtë situatë, emra të ndryshëm “të huaj” dhe shumë opinione filluan të qarkullojnë për zëvendësin e tij.

Pas qarkullimit të emrave të Guardiolës dhe Ancelotti-t në medie, Ronaldo fenomeni ka dhënë një propozim për trajnerin e ardhshëm të kombëtares së vendit të tij.

Në një intervistë të dhënë për mediet spanjolle, fenomeni tha: “Do të doja të shihja teknikë si Guardiola, Ancelotti apo Mourinho si trajner i Brazilit. Por nuk jam unë ai që do të zgjedh, do të shohim se çfarë do të ndodhë. Këta emra janë shfaqur në Brazil, por nuk e di nëse po merren në konsideratë me të vërtetë, Nuk shoh problem që një trajner i huaj të drejtojë Brazilin.”

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...