Merkato

Një Onana edhe për Milanin, synohet mesfushori afrikan

Paolo Maldini dhe Frederic Massara po tentojnë një tjetër talent nga kampionati francez. Objektivi i Milanit për mesin e fushës është Jean Onana, i cili është pjesë e Bordeaux, klub nga erdhi edhe Adli.

22-vjeçari nga Kameruni luan në qendër të mesit të fushës, ndërkohë që numëron edhe 9 ndeshje me kombëtaren afrikane. Kampionët e Italisë po e monitorojnë situatën e Onana, i cili nuk dëshiron të mbetet në Ligue 2 me Bordeaux.

Për Onana ka interesim edhe nga gjermanët e Schalke 04, që kërkojnë të përforcojnë mesfushën me një nga të paktët lojtarë që bëri mirë në sezonin e kaluar me Bordeaux.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency