Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Jo vetëm Josa për stolin, Drita projekton rikthimin e bujshëm

Drita la dy pikë në ndeshjen ndaj Dukagjinit. “Intelektualët” nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0 në ndeshjen jashtë fushe ndaj skuadrës nga Klina.

Ballkani përfitoi dhe tani kryeson kampionatin dardan me një pikë mbi Dritën. Dorëzimi i kreut ndikoi që Arsim Thaqi të jepte dorëheqjen nga posti i trajnerit të Dritës.

Lexo edhe:

Drejtuesit e klubit nga Gjilani kanë nisur nga puna për gjetjen e timonierit të ri. Mirel Josa është një nga kandidatët kryesorë për t’u ulur në pankinën e Dritës.

Trajneri nga Tirana ka një eksperiencë të madhe, ndërkohë që qëndron pushim prej 20 marsit, datë kur u shkarkua nga Vllaznia.

59-vjeçari ka drejtuar më parë Prishtinën në Kosovë. Ndërkohë, një tjetër emër që përflitet për marrjen e Dritës është Bekim Isufi.

47-vjeçari e njeh shumë mirë skuadrën nga Gjilani, pasi fitoi titullin kampion me Dritën në vitin 2018, por edhe Superkupën e Kosovës. Isufi ka drejtuar edhe Ballkanin dhe Ferizajn.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...