Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Jo vetëm Kraja, Pescara siguron edhe ish-lojtarin e Shqipërisë U21

Pescara ka afruar një tjetër futbollist shqiptar pas mesfushorit Erdis Kraja, i cili kaloi te “Delfinët” në huazim për një vit nga Atalanta.

Klubi që garon në Serie C dhe kërkon rikthimin në divizionin e dytë të futbollit italian, ka siguruar edhe shërbimet e Aristidi Kolajt.

23-vjeçari, i cili numëron 8 ndeshje me Shqipërinë U21, është shkëmbyer me Luca Lombardin me klubin e Alessandrias. Kolaj regjistroi një gol në 20 ndeshje në Serie B me Alessandrian sezonin e fundit.

Mesfushori ofensiv, i cili luan edhe si sulmues, do të nisë një aventurë të re te Pescara, klub me të cilin ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me opsionin e zgjatjes së bashkëpunimit deri në vitin 2026.

Pjesë e Pescarës është edhe Ledian Memushaj. Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare u tërhoq nga futbolli më 1 korrik, teksa më pas mori drejtimin e ekipit të të rinjve të Pescarës, ekip me të cilin mbajti edhe shiritin e kapitenit kur luante si futbollist.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...