Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Jo vetëm Lingard, klubi historik në Premier League synon edhe lojtarin e Juventus

U deshën plot 23 vite që një nga klubet historike të Anglisë, Nottingham Forest të rikthehej në Premier League. Tashmë, që janë pjesë e elitës, drejtuesit janë duke bërë maksimumin në merkato për një përfaqësim sa më dinjitoz teksa deri më atni kanë nënshkruar me plot 11 futbollistë ku më i famshmi dhe i bujshmi është transferimi i Jesse Lingard nga Manchester United.

Megjithatë, goditjet e bujshme duket se nuk do të mbyllem vetëm me sulmuesin për Nottingham Forest pasi këta të fundit janë vënë në ndjekje edhe të Aaron Ramsey. I përfunduar jashtë planeve të trajnerit Massimiliano Allegri, Juventus po përpiqet të mbyllë kontratën me uellsianin i cili më pas do të ishte një lojtar i lirë.

Kështu, Nottingham është në pritje dhe Ramsey mund të jetë lëvizja e radhës në merkato ndërsa për klubin firma me një lojtar me shumë eksperiencë mund të konsiderohet tejet e vlefshme. Në rast se gjithçka mbyllej me sukses, atëherë Ramsey do të rikthehej në Premier League pas eksperiencës me Arsenal. Ndërkaq, vlen të theksohet se mesfushori e ka veshur edhe më parë fanellën e Nottingham Forest kur është huazuar në sezonin 2010-2011 nga Arsenal.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...