Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Jo vetëm Messi, emrat e tjerë të mëdhenj që do ta shoqërojë “Pleshtin” në Arabinë Saudite

Të mërkurën, mediet sportive u vunë në radhë për të treguar destinacionin e ri i Lionel Messit. “Pleshtit” i janë ofruar 600 milionë dollarë për të luajtur për Al-Hilal. Nëse familja pranon, ai do të luajë në Arabinë Saudite.

Klubi i Mbretit të Arabisë Saudite është shumë i rëndësishëm dhe nënshkrimi me Messin konsiderohet një strategji për organizimin e Kupës së Botës 2030.

“Paratë nuk janë problem. Ata (arabët) duan të fitojnë të drejtën për organizimin e Botërorit dhe për këtë është e rëndësishme të sjellin emra të mëdhenj në këtë ligë,” është shprehur agjenti i FIFA-s, Marco Kirdemir, që ka folur i pari për ofertën milionere nga Arabia Saudite.

Lexo edhe:

Mes atyre emrave të rëndësishëm, është edhe një ish-shoku i Leos te Barça: “Lojtarët si Busquets do ta shoqërojnë Messin në Arabi”, thotë agjenti. Kanë dalë edhe emrat e Sergio Ramos apo Mariano Díaz.

Ai e njeh shumë mirë presidentin e Paris Saint Germain, Nasser Al-Khelaifi. Leo thotë për të se “ai është një zotëri i madh”.

Udhëtimi i fundit i Messit në Arabinë Saudite shkaktoi një bujë të jashtëzakonshme në Paris, aq sa argjentinasi u pezullua për dy javë nga klubi.

Një dënim që, pavarësisht se është hequr pas reagimit të Leos (kërki falje), tifozët nuk e harrojnë:

“Tifozët e PSG-së nuk e duan, do ta detyrojnë të largohet” thotë Kirdemir për largimin e Messit nga PSG.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...