Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Jo vetëm Mourinho, turqit duan edhe një kampion bote

Jose Mourinho mund të riniset nga Turqia. Në fillim u fol për Fenerbahcen, ndërkohë që ditët e fundit ka dalë në skenë Besiktasi si e ardhmja e teknikut nga Setubali.

Bardhezinjtë nga Stambolli, pjesë e të cilëve janë edhe dy shqiptarët Ernest Muçi dhe Milot Rashica, ka objektiva të mëdha për të ardhmen. Duke nisur nga rikthimi te titulli kampion.

Pasi konfirmoi ofertën drejt Jose Mourinhos, të cilin drejtuesit e Besiktasit do e takojnë ditët e ardhshme në Itali, zv presidenti Huseyin Yucel  zbuloi edhe dëshirën e radhës.

Lexo edhe:

Jemi në bisedime me Angel Di Marian. Sapo të përfundojë kampionati portugez do të takohemi. Ai na tha se është gati të dëgjojë propozimin tonë pasi ta ketë mbyllur me Benfikën”.

36-vjeçari argjentinas, i cili fitoi Kupën e Botës me kombëtaren albiceleste në Katar, dëshironte rikthimin në shtëpi te Rosario. Por kërcënimet nga disa trafikantë droge ndikuan që të tërhiqej.

Në skenë ka dalë edhe Inter Miami, me Leo Messin që po tenton ta bindë mikun e tij që t’i kalojnë vitet e fundit të karrierës në Florida.

Në lojë është edhe Besiktasi, aty ku Di Maria mund të tundohet për të punuar me Jose Mourinhon. Të cilin e ka patur trajner te Reali i Madridit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...