Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Jo vetëm nga klubet e Premier League, sulmuesi i Genoa-s kërkohet edhe nga Bayern

Albert Gudmundsson është një prej lojtarëve që ka spikatur më shumë në Serie A. Sulmuesi erdhi te Genoa pa bujë, por islandezi bëri “zhurmë” me golat dhe formën e tij, aq sa tani ka fituar admirues në Premier League dhe jo vetëm.

Mediet italiane kanë raportuar se në gjurmët e 26-vjeçarit është vendosur edhe Bayern Munich, me bavarezët që kërkojnë të përforcojnë sulmin dhe te Gudmundsson shohin cilësitë e duhura.

Lexo edhe: 

Juventus, Napoli, Inter dhe shumë klube të Premier League e kanë ndjekur me interes, teksa aktivizimi i Bayern-it mund të ndryshojë skenarin e Gudmundsson, që nga Genoa vlerësohet rreth 35 milionë euro. Sulmuesi, që në Itali erdhi nga AZ Alkmaar ka zhvilluar 35 ndeshje midis kampionatit dhe Kupës duke realizuar 16 gola dhe ka dhuruar 4 asistime.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...