Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Jo vetëm Reali, edhe katër klube angleze në garë për 20-vjeçarin

Gabri Veiga është kthyer në një objektiv të shumë klubeve të mëdha europiane. Mesfushori me tipare sulmuese po shkëlqen te Celta Vigo, skuadër me të cilën ka shënuar edhe 8 gola deri më tani në kampionat.

Paraqitjet e tij nuk kanë kaluar pa u vënë re dhe tashmë vlerësohet nga spanjollët me 40 milionë euro. Mediat iberike raportojnë se për shërbimet e Gabri Veiga interesohet edhe Liverpool.

LEXO EDHE:

The Reds i shtohet një liste të gjatë klubesh që e duan. Real Madrid është një prej tyre, ndërsa në Angli për 20-vjeçarin në garë janë edhe Arsenal, Manchester City e Newcastle.

Veiga është një prodhim i klubit galician. Ai po luan sezonin e parë me skuadrën e parë. Vitin e kaluar debutoi me kombëtaren U21 të Spanjës.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...