Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Jo vetëm Roma, ish-i i Bayernit dhe Dortmundit i propozohet “Djallit”

Nuk është vetëm Roma mes klubeve italiane të cilave i ishte propozuar Mats Hummels. Mbrojtësi gjerman do t’i thotë lamtumirë Borussias së Dortmundit dhe do të dëshironte të qëndronte në Evropë, sa më afër Gjermanisë, madje pranë Mynihut, për të mos jetuar shumë larg familjes së tij.

Lexo edhe:

Sipas asaj që raporton “Sky”, Hummels, protagonist i një sezoni të shkëlqyer edhe në Champions League, deri në finalen e cila më pas u humb kundër Realit të Madridit, i është propozuar edhe Milanit. Kuqezinjtë, megjithatë, duket se nuk janë të interesuar për një operacion transferimi të këtij lloji.

Histori ndryshe për Romën e Daniele De Rossit, i cili mendon konkretisht për një profil si ai i Hummels. Eksperiencë dhe cilësi me kosto zero.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...