Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Jo vetëm Skriniar, Inter-it mund t’i largohen tre mbrojtës të tjerë

E ardhmja e Milan Skriniar mbetet ende një enigmë, ndërsa Galtier së fundmi deklaroi se herët apo vonë, mbrojtësi do të bashkohet me Paris Saint-Germain.

PSG po punon seriozisht për të marrë menjëherë Skriniar dhe po përgatit ofertën e tij, një veprim i bukur për të ruajtur marrëdhëniet mes klubeve, me Interin që do të ishte i gatshëm të privonte veten nga sllovaku për 20 milionë euro, për të mos e humbur në fund falas. Megjithatë, Skriniar nuk është i vetmi emër që pritet të largohet nga “zikaltërit”.

Mediet italiane raportojnë se me shumë mundësi Interit do i duhet ta rindërtojë nga e para të gjithë mbrojtjen, pasi kontrata e de Vrij po skadon dhe tashmë ka marrë një ofertë për rinovim, por ai do të donte të kalonte në Premier League.

D’Ambrosio po ashtu duhet të rinovojë, ndërsa Acerbi, ndonëse është vendimtar te “zikaltërit” ende ndodhet në dyshim, pasi Lazio kërkon 4 milionë euro për kartonin e tij, ndërsa rroga e dëshiruar nga lojtari është 2.6 milionë euro në vit.

Ndërsa një sy duhet hedhur edhe nga situata e Bastonit, atij i skadon kontrata në 2024-ën dhe rrezikon që të përsëritet skenari i njëjtë me Skriniar.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...