Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Jo vetëm tri pikët e radhës, Leverkusen vendos rekord në Gjermani

Bayer Leverkusen nuk njeh limite këtë sezon.

Skuadra e Xabi Alonso-s triumfoi 2-1 ndaj Mainz në sfidën e parë të javës së 23-të, teksa vendosi një rekord të ri në futbollin gjerman.

Lexoni edhe:

Tani, Bayer Leverkusen ka regjistruar 33 ndeshje pa humbje në të gjitha kompeticionet, si asnjë skuadër tjetër gjermane, teksa aktualisht, kryeson në Bundesliga me 11 pikë më shumë se vendi dytë, Bayern Munich.

Bavarezët e mbanin këtë rekord deri mbrëmjen e 23 shkurtit, me 32 ndeshje pa humbje në seri.

Një ndeshje e veçantë edhe për Granit Xhakën që gjeti golin e parë me “aspirinat” dhe i pari për të në Bundesliga pas vitit 2015.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...