Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Jo vetëm vëllezërit Shpendi, një tjetër sulmues shqiptar për klubin italian

Aristidi Kolaj u transferua gjatë verës së vitit të kaluar nga Alessandria te Pescara. Klubi i Serie C pagoi 100 mijë euro për kartonin e sulmuesit të djathtë shqiptar.

Ish-lojtari i Shqipërisë U21 zhvilloi 32 ndeshje dhe shënoi dy gola me skuadrën e Zdenek Zeman, që mbërriti deri në fazën play-off.

Por, shtypi italian shkruan se Kolaj nuk bën më pjesë në planet e “bohemit”. Dhe e ardhmja e tij mund të jetë Cesena.

Lexo edhe:

Klub ku luajnë edhe dy vëllezërit e talentuar Shpendi: Steven dhe Cristian. Klubi bardhezi synon rikthimin në Serie B.

Dhe Kolaj cilësohet si një përforcim i rëndësishëm për organikën e skuadrës italiane.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...