Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Jo vetëm Xabi Alonso për stolin, Realin e tundon italiani unik

Jo vetëm Xabi Alonso për pankinën e Realit të Madridit. Drejtuesit e “Los Blancos” kanë edhe një tjetër preferencë në lidhje me pasardhësin e Carlo Ancelottit.

Italiani do të marrë drejtimin e kombëtares së Brazilit në fundin e sezonit, ndërkohë që Florentino Perez ka një vlerësim të madh për Roberto De Zerbin.

44-vjeçari italian po dhuron spektakël me Brightonin në Premier League, teksa njësoj ka bërë edhe me Sassuolon në Serie A.

De Zerbi krahasohet me Pep Guardiolën për stilin e tij të futbollit. Tekniku nga Brescia frymëzohet nga spanjolli i Manchester City, teksa ka kontratë me Brightonin deri në 2026.

Lexo edhe: 

Por në akordin me drejtuesit është rënë dakord që të lejohet largimi i tij i parakohshëm nëse vjen ndonjë telefonatë e parefuzueshme. Si ajo e Realit.

Xabi Alonso, i cili gjithashtu po bën shumë mirë në Bundesliga me Bayer Leverkusen, mbetet favoriti kryesor për të zëvendësuar Ancelottin.

0%, statistika e veçantë e Brightonit që po “çmend” Anglinë

Ish-mesfushori e njeh mirë ambientin te Reali, pasi ka luajtur si futbollist në “Santiago Bernabeu”, por presidentin Perez e intrigon shumë edhe opsioni De Zerbi.

Skuadra e të cilit po zhvillon një futboll shumë të bukur dhe renditet në vendin e tretë në Premier League me sulmin më të mirë në kampionatin anglez për momentin.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....