Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Joao Felix e ka ndarë mendjen, Atletico duhet ta shesë që në janar

Joao Félix ka vendosur të largohet nga Atlético e Madridit. Portugezi, me iniciativën e tij, i ka kërkuar menaxherit Jorge Mendes që t’i gjejë një ekip të ri. Siç shkruan “Marca”, marrëdhënia me Simeone dhe me një sektor të tribunës është thyer deri në atë pikë sa nuk ka më kthim pas dhe e vetmja rrugëdalje pët “Los Colchoneros” është shitja e tij.

Në klubin madrilen duan ta zgjidhin sa më parë këtë problem, për të mos e mbartur gjatë verës.

Prandaj, Jorge Mendes tashmë është në kërkim të një ekipi që dëshiron “xhevahirin” portugez. Menaxheri i njohur ka nisur kontaktet me drejtuesit sportivë të disa prej klubeve më të fuqishme në Europë, të vetmit që mund të përballeshin me një operacion të përmasave të tilla.

Janë emra të tillë si Bayerni, i cili ofroi 100 milionë euro verën e kaluar, PSG, në kërkim të talenteve para largimit të mundshëm të Messit në qershor, apo Manchester United.

Gjithashtu është edhe Chelsea, që sapo ka ndryshuar pronar. Këto klube janë kandidatët e mëdhenj për të siguruar Joao, që është çdo ditë më afër largimit nga Atlético, ku në sezonin e tij të katërt nuk është më as titullar.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...