Premier League

Joe Bryan hero, Fulhami mposht Brentfordin dhe ngjitet në Premier

Një tjetër londineze u bashkohet skuadrave të Premier League-s. Pas vetëm një sezoni në Championship, Fulhami arriti të ngjitet në elitën e futbollit anglez, pasi mposhti në finalen e play off-it me rezultatin 2-1 Brentfordit, që nuk luan në Premier League që nga vitit 1992.

Në Wembley u luajt përgjithësisht një finale e mërzitshme, pa raste të pastra dhe e vendosur nga episodet në kohët shtesë. Heroi i Fulhamit rezultoi Joe Bryan, që realizoi të dy golat e skuadrës së tij. Në minutën e 105-të dalloi daljen e gabuar të portierit kundështar, duke e dërguar topin direkt në rrjetë, ndërkohë që të gjithë prisnin krosimin në zonë, ndërsa tri minuta para përfundimit të kohës së rregullt të pjesës së dytë shtesë mposhti për herë të dytë Smithies, pas kombinimit me Mitrovic.

Brendtfordi arriti të shkurtonte diferencën me Dalsgaard në minutën e 124-t, shumë vonë për të tentuar barazimin, që do t’i drejtonte ekipet te 11-metërshat.

Premier Leagua vazhdon të mbetet tabu (në vitet e fundit) për skuadrën që renditet e treta në fund të sezonit të rregullt në Championship.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency