Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Jonuzi e Kaina i dhurojnë fitoren e tretë Vllaznisë në Austri

Tjetër fitore për Vllazninë gjatë fazës përgatitore që po zhvillon në Austri. Ekipi shkodran triumfoi 2-1 përballë ekipit nga Katari, Al Ahli.

Trajneri Mirel Josa ka bërë shumë ndryshme në këtë test, duke aktivizuar nga minuta e parë emra të tillë si Smajli, Juriç, Shehi dhe Hakaj. Në mesfushë u preferuan nga fillimi treshja Alivoda-Jonuzi-Heriç, ndërsa në sulm Kruja, A. Hoxhaj dhe Kaina.

Kuqeblutë e treguan supermacinë e tyrë që në minutat e para, duke kaluar në epërsi në të 11-tën Jonuzin, pa një goditjeje të saktë me kokë.

Dy minuta më sulmuesi brazilian Kaina realizoi një supergol me një gjuajtje potente, duke dyfishuar epërsinë.

Në minutën e 33-të, Kruja shkaktoi 11-metërsh dhe një nga futbollistët e Al Ahlit u tregua i saktë, duke ngushtuar shifrat në 2-1. Më pas (u bënë zëvendësime të shumta), pavarësisht përpjekjeve nga futbollistët e të dyja skuadrave, rezultati nuk ndryshoi.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...