La Liga

Jordi Alba: Largimi i Neymar, pozitiv për mua!

Largimi i papritur i Neymar nga Barcelona, shkaktoi kaos te skuadra “blaugraba”. U mendua se pa brazilianin skuadra do të humbiste shumë forcë në fazën sulmuese, por statistikat e këtij fillmsezoni tregojnë të kundërtën, Barca është më efektive pa Neymar. Jordi Alba, në një intervstë të gjatë dhënë për “El Mundo Deportivon” befasoi teksa u shpreh se te Barcelona ka shumë lojtarë që mund ta zëvendësojnë sulmuesin, madje ai vetë ndihet më mirë në formacion pa “yllin” brazilian.

“Neymar pa dyshim që është një futbollist i madh, por për shkak të rrethanave vendosi që të largohej. Barcelona ka lojtarë të tjerë shumë të mirë dhe që mund të arrijnë gjëra të mëdha. Dhe, sic e kam thënë edhe më parë, largimi i Neymar ka rezultuar pozitiv për mua, sepse mund të avancoj me shumë dhe të tregoj potencialin tim në fazën sulmuese.”

Në fakt, largimi i Neymar nuk është reflektuar negativisht te Barcelona. Përkundrazi, skuadra kryeson La Ligan me 8 pikë më sumë se Reali i Madridit, si dhe thuasje ka siguruar kalimin e grupit në Champions.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency