Futboll

Jorge Sampaoli i jep fund përvojës me Atletico Mineiron

Jorge Sampaoli nuk është më trajneri i Atlético Mineiros. Klubi brazilian ka zyrtarizuar ndarjen me argjentinasin përmes medieve sociale:

“Klubi Atlético Mineiro informon se ka pranuar vendimin e trajnerit Jorge Sampaoli për të ndërprerë kontratën në fund të kampionatit brazilian (mbyllet këtë të enjte). Jorge Sampaoli luajti një një rol të rëndësishëm në ndryshimin e Atleticos nga niveli në të cilin ishte vitet e fundit, falë disiplinës, aftësisë dhe frymës së rimëkëmbjes së përhershme. Klubi falënderon Sampaolin, i uron suksese dhe ndihet i nderuar që e ka patur si trajner për rreth një vit.  Përshëndetje dhe shihemi më vonë, Jorge!”

Trajneri argjentinas ka nje tjetër përvojë në Brazil në krye të Santosit, ndërsa kulmin e karrierës e ka patur në krye të Kilit dhe Argjentinës.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency