IPKO Superliga

Josa merr edhe sulmuesin tiranas te Prishtina

Pasi rinovoi kontratën me mbrojtësin me eksperiencë, Armend dallku, skuadra e Prishtinës ka afruar një tjetër futbollist, për të përforcuar organikën në kuadër të sezonit të ri, që do të startojë në fundjavë.

Kështu bardhebluve të Kosovës u është bashkuar sulmuesi nga Tirana, Mario Morina, i cili ka do të tentojë të “rilindë” pikërisht në IPKO Superliga, me një trajner që e njeh mjaft mirë, siç është Mirel Josa.

Të dy kanë punuar edhe te Tirana, ndërsa sulmuesi 26-vjeçar, pas një fillimi të vrullshëm, pati një ngërç në karrierën e tij dhe sezonin e kaluar u aktivizua në Kategorinë e Parë me Besën dhe Dinamon.

Më herët Morina ka luajtur me skuadra si Kukësi, Skënderbeu, Flamurtari, e Kamza, ndërsa tani synon që të riniset nga kryeqyteti i Kosovës, në një ambient që beson shumë te aftësitë e sulmuesit.

“Çfarë ka ndodhur, ishte edhe gabim i imi personal, sepse cilësitë i kam, të gjitha i kam dhe duke më pëlqyer ambienti i qetë, dua t’i përkushtohem maksimalisht punës dhe të jem ai Morina që kam qenë.

Ndërsa, duke parë ndeshjet e Prishtinës gjatë vitit të kaluar nga Supersporti që i jep andej, më pëlqen si ekip, dhe për lavdinë që ka klubi në Kosovë ku çdo vit lufton për trofe.

Pra, dua rikthimin e lavdisë sime, dua fitimin e titujve dhe të shkojmë sa më lartë që mundemi dhe këtë e them duke e njohur trajnerin Josa me të cilin kemi punuar te Skënderbeu bashkë dhe me vetë emrin e madh që ka ai duke fituar tituj kampioni ku do që ka qenë. Pastaj duke njohur Currin me të cilin kam luajtur dhe tani është pjesë e stafit dhe Dallkun që e njeh gjithë Kosova e Shqipëria, shpresojë që së bashku të bëjmë gjëra të bukura”, ka thënë, Mario Morina.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency