Boks

Joshua i pamposhtur, “thyen” me KO rusin Povetkin

Një tjetër ndeshje spektakolare e cila do të mbahet mend gjatë, me Anthony Joshua që del përsëri i pamposhtur, duke marrë fitoren e 22 në karrierë pasi mundi Alexander Povetkin me KO në raundin e shtatë.

Ndeshja filloi vrullshëm për Povetkin, i cili në fund të raundit të parë ja theu hundën dhe madje gjakosi kundërshtarin e tij. Pas disa momenteve të mira nga rusi, në raundin e katërt Joshua i dha një goditje mjaft të fortë nga poshtë, duke ja nxirë syrin e djathtë. Pavarsisht se u mundua të rifutej sërish në ndeshje, grushtat e Povetkin dilnin huq në shumicën e rasteve, dhe më pas energjia e Joshua e ndëshkoi, duke marrë parasysh vaktin se britaniku është 11 vjet më i ri. Në raundin e shtatë, gjyqtari u detyrua të mbyllte ndeshjen e ti jepte fitoren AJ, me turmën prej 80.000 vetash që shpërtheu në favor të bashkombasit të tyre.

Kjo ishte humbja e dytë në karrierën e Povetkin, i quajtur ndryshe “Luani i Bardhë”. Në të kaluarën, ai është mundur nga një tjetër legjendë e boksit, ukraniasi Wladimir Klitschko, edhe ky i mposhtur nga Joshua në vitin 2017.

Pas ndeshjes, promotori i britanikut tha se synimi i rradhës është një ndeshje mes Joshua e Deontay Wilder, e ai do të bëjë të pamundurën që kjo ndeshje të zhvillohet në Wembley, prillin e ardhshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency