Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Julen Guerrero: Mourinho është i mirë me lojtarët e rinj, djali im do marrë eksperiencë te Roma

Ish-legjenda e Athletic Bilbao, Julen Guerrero Lopez dha një intervistë për gazetën spanjolle “AS”, në të cilën ai vlerësoi trajnerin e Romës, Jose Mourinhon.

Djali i tij, Julen Jon Guerrero Jr, luan për Romën, ku u transferua në verë, si huazim nga Real Madrid dhe këtë ish-lojtari i përfaqësues së Spanjë e konsideron si një lëvizje të zgjuar, pasi sipas tij tekniku portugez di si të punojë me lojtarët e rinj.

Lexo edhe: 

“Po, ai u stërvit për disa ditë me ekipin e parë dhe e vërteta është se ai u trajtua shumë mirë. Nga ajo që tregon mu aim bir. Mourinho i pret shumë mirë të rinjtë, përpiqet t’i ndihmojë. Përvoja që do të marrë duke u stërvitur me të dhe me lojtarët e ekipit të parë sigurisht që do të jetë e dobishme”- nënvizoi ai.

Guerrero Jr ka luajtur 5 ndeshje deri më tani në kampionatin Primavera me “verdhekuqtë” me trajner Federico Guidi me Romën e këtij grupi që zë vendin e shtatë me 17 pikë të grumbulluara në 10 ndeshje.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...