Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Juve, 60 milionë euro për mesfushorin e Monako

Monako vazhdon të jetë ‘supermarketi’ më i preferuar i klubeve elitare të Europës. Së fundi, janë italianët e Juventusit, që kanë shprehur interes të fortë për mesfushorin Fabinho. Drejtuesit e bardhezinjve duket se kanë bërë një ofertë zyrtare ndaj Monakos, plot 60 milionë euro për afrimin e brazilianit që në muajin janar.

Mesfusha duket se është ‘thembra e Akilit’ për Juventusin aktual, me Miralem Pjaniç, që nuk po përshtatet duke luajtur para mbrojtjes dhe me Sami Khedira-n, që vuan nga dëmtimet e shpeshta. Pikërisht për këtë arsye, bardhezinjtë janë gati t’i japin Allegrit mesfushorin që i duhet, për të përballuar dhe qenë konkurrues, në pjesën e dytë të sezonit.

Klubi i Principatës pa që në verë t’i largoheshin disa nga futbollistët më të rëndësishëm, si Mbappe, Bakayoko, Bernardo Silva, Mendy, etj., por kjo nuk ka ndikuar aspak në paraqitjen e ekipit në fushë. Fabinho është një nga liderat aktualë të ekipit, bashkë me Lemar dhe Falcao, ndaj vështirë se Monako do të pranonte të privohej nga shërbimet e tij, në mes të sezonit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...