Merkato

Juve-Barça, duel gjigantësh në merkato për talentin e Ajaxit

Juventi dhe Barcelona janë të gatshëm të sfidohen jo vetëm në fushë (nesër përplasen në Champions League në “Allianz Stadium”), por edhe në merkaton e lojtarëve. Sikurse raporton gazeta spanjolle “El Mundo Deportivo”, bardhezinjtë dhe “blaugranat” synojnë një njëjtin objektiv, mesfushorin e talentuar të Ajaxit të Amsterdamit, Ryan Gravenberch, i konsideruar si trashëgimtarari i Paul Pogbasë. Talenti i ri holandez ka një rol kyç në taktikën  e trajnerit të “harkëtarëve” Ten Hag, aq sa është bërë i domosdoshëm në skuadër.

Pasi spikati sezonin e kaluar në radhët e Ajaxit, futbollisti i ditëlindjes 2002, përfundoi në “radarët” e Romës, por vendosi të zgjaste kontratën me ekipin më të titulluar në Holandë.

Gravenberch, i cili ka një fizik për t’u admiruar (190 cm dhe 83 kg), ka pak a shumë vlerën e amerikanit Sergino Dest (20-25 milionë euro), i cili iu bashkua “blaugrana” nga Ajaxi në tetor. Menaxheri i tij është Mino Raiola, i njëjti që mbikëqyri kalimin e një holandezi tjetër tek Juvja: De Ligt.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency