Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Juve-Chiesa, rinovimi vendoset pas Europianit/ Napoli e Roma “në sulm” për italianin

E ardhmja e Federico Chiesa vazhdon të mbetet në pikëpyetje.

Sulmuesi i Juventus-it momentalisht është i grumbulluar me kombëtaren italiane në Gjermani për EURO2024.

Lexo edhe:

Në një situatë të tillë sipas raportimeve të medieve italiane, Juventus dhe Chiesa kanë vendosur që të merren me rinovimin e kontratës, e cila mbaron në 2025, pas përfundimit të Kampionatit Europian.

Kjo gjë rrit rrezikun për një largim të mundshëm të sulmuesit, pasi Napoli dhe Roma kanë shfaqur interes të lartë për të dhe janë të gatshëm të nisin punën për këtë lëvizje.

Megjithatë, te Juventus janë të bindur se edhe nëse nuk ia dalin të rinovojnë kontratën me Chiesa-n nuk kanë ndërmend ta lënë të largohet për më pak se 30 milionë euro.

 

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...