Merkato

Juve e ka seriozisht për Neymar, ofron dy “yje” dhe parа̀

Nga faqet e “El Mundo Deportivos” vjen një lajm sensacional rreth merkatos së Juventusit. Sipas të përditshmes spanjolle, bardhezinjtë po tentojnë të transferojnë në Torino Neymar Junior dhe këtë kërkojnë ta bëjnë duke ofruar dy lojtarë për të ulur çmimin e kartonit të brazilianit, për të cilin dy vite më parë PSG shpenzoi plot 222 milionë euro (klauzola e largimit) për t’ia shkëputur Barcelonës.

Paratici mësohet se ka ofruar Paulo Dybalan dhe Blaise Matuidinë, plus një shumë të konsiderueshme parash për të bindur drejtuesit parizienë.

Një goditje që do t’i siguronte Sarrit sulmuesin e kërkuar, duke qenë se Icardi është më pranë Napolit, ndërsa Higuain po kërkohet me ngulm nga Roma.

Fantamerkato apo realitet? Sipas medies në fjalë, Juve po mendon seriozisht për futbollistin e “Seleçaos”. Kjo vërtetohet edhe nga zërat e shumtë për një takim në Kinë mes drejtuesve bardhezi menaxherit Pini Zahavit, që po bën ndërmjetësin mes klubit italian dhe atij francez.

Neymar e ka ndarë mendjen për t’u larguar nga Parisi, por në Europa janë të pakta skuadrat që mund të përballojnë kërkesat e tij ekonomike. Barcelona duket se është tërhequr përfundimisht nga Neymar, pas blerjes së Antoine Griezmann, tashmë Juventusi e ka rrugën të hapur për ta bashkuar O’Ney-n me Cristiano Ronaldon.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency