Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Juve kërkon mbrojtësin e PSG-së për t’i shpëtuar krizës

Juventus është aktualisht në një krizë të thellë rezultatesh, duke fituar vetëm një nga shtatë ndeshje të zhvilluara në Seria A. Kjo ka bërë që për momentin torinezët renditen në vendin e tetë.

Në një situatë të tillë në Itali po flitet për largimin e Allegrit dhe marrjen e drejtimkt të stolit nga Conte.

Megjithatë tashmë mediet italiane raportojnë se Juve dëshiron të forcohet shpejt në pozicionin e mbrojtësit të majtë. Kandidati kryesor për këtë pozicion duket se është ish-ylli i Bayern, Juan Bernat!

Duke qenë se kontrata e Alex Sandro skadon në fund të sezonit, te Juve tashmë janë duke kërkuar një alternativë adekuate.

Bernat thuhet se është një nga kandidatët e duhur dhe Paris Saint-Germain pritet ta nxjerrë në shitje.

Palët kanë kontratë deri në 2025-ën megjithatë atje mbrojtësi nuk ka mundësi për të luajtur.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...