Merkato

Juve kthen sytë nga Zaniolo, ofron 25 mln euro dhe dy mesfushorë për Romën

Juventus vendosi të heqë dorë nga Angel Di Maria, duke qenë se është lodhur nga pasiguria e argjentinasit për t’u transferuar në serinë A dhe ka kthyer menjëherë sytë nga sulmuesi italian Nicolo Zaniolo.

Gjatë ditës së djeshme drejtuesit e klubit bardhezi kanë pasur një takim me drejtorin sportiv të Romës, të cilit i kanë bërë edhe një ofertë zyrtare për kartonin e Zaniolos, që vlerësohet rreth 60 milionë euro.

25 milionë euro dhe kartonët e mesfushorëve Arthur e McKennie, ka qenë oferta e Juventusit për verdhekuqtë, por Pinto ka refuzuar, duke bërë të qartë se në kryeqytet duan vetëm para kesh.

Megjithatë tani vlen edhe mendimi i Jose Mourinhos, pasi nëse ky i fundit do të miratojë afrimin e ndonjërit prej mesfushorëve të Juventusit, atëherë oferta mund të ndryshohet, duke rritur shifrën e parave kesh.

Në Romë janë të qetë gjithsesi, pasi për sulmuesin italian ka shfaqur interes edhe Tottenhami i Antonio Contes, me Fabio Paraticin që pritet të bëjë një ofertë zyrtare në ditët e ardhshme.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency