Serie A

Juve mposht bindshëm Sampdorian, prek titullin e 7 radhazi

Kur kanë mbetur edhe 6 javë nga fundi i kampionatit italain, Juventusi vijon marshimin drejt titullit të 7 radhazi. Bardhezinjtë mposhtën në shtëpi Sampdorian, me rezultatin e thellë 3-0, duke harruar eliminimin e hidhur në Madrid dhe çuar në 6 pikë diferencën me Napolin ndjekës në kampionat.

Mario Mandzukiç hapi serinë e golave në minutën e 45-të, ndërsa në pjesën e dytë shënuan dy gjermanët Howedes dhe Khedira, që vulosën suksesin e bardhezinjve.
Nga ana tjetër, Sampdoria bëri shumë pak për të ndalur skuadrën e Allegrit, por edhe për të përfituar nga hapi fals i rivalëve për një vend në Europa League.

Të mërkurën Juventusi do të luajë në transfertë ndaj Crotones, ndërsa të dielën e ardhshme do të presë Napolin në ‘Allianz Stadium’, sfidë që pritet të jetë vendimtare për titullin kampion të Serisë A.

Napoli zhgënjen ndaj Milanit, komplikon rrugën drejt titullit

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency