Lajme

Juve nuk heq dorë nga rikthimi i Pjanic, por prioritet mbetet Locatelli!

Juventusi nuk e braktis  idenë për të risjellë Miralem Pjanic përsëri në radhët e,tyre por sinjale të përziera po vijnë nga Barcelona. Nëse merret si e mirëqenë që klubi katalanas është i interesuar të lejojë largimin e boshnjakut  pas vetëm një sezoni, fakti që trajneri Koeman ka vendosur Pjanic në miqësoren kundër Nastic ka bërë që situata të mos duket aq e thjeshtë për Zonjën e Vjetër. Nuk ka gjasa që Barça të ndryshojë strategji, por Juventusi nuk është i vetëm në garë për Pjanic pasi edhe Tottenham ka shfaqur interes për të.

Sidoqoftë, përparësia për mesfushën e Allegrit mbetet Manuel Locatelli me lojtarin e Sassuolo i cili e ka bërë të qartë se ai dëshiron vetëm kalimin te bardhezinjtë. Drejtuesit e Sassuolos megjithatë nuk janë gati të pranojnë çdo lloj ofertë por kanë vendosur disa kushte ekonomike.

Jo-ja e parë për Juventusin erdhi në propozimin e 5 milion në vit për huanë dy-vjeçare plus 25 milion dhe bonuse. Sassuolo, kërkon një marrëveshje me detyrim blerjeje, por gjithashtu dëshiron të marrë të paktën 40-45 milion euro, teksa dhe Arsenali duket se është i gatshëm të paguajë pak a shumë një vlerë të tillë për Locatellin. Juventus ka si avantazh dëshirën e mesfushorit që është kalimi te Zonja e Vjetër. Kërkesa e Sassuolos është e qartë 8-10 milionë për huazimin, kontratë më detyrim blerjeje në shumën e 35 milionë eurove.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Arsenal
7
6
0
1
17
7
+10
18
2Manchester City
7
5
2
0
23
6
+17
17
3Tottenham Hotspur
7
5
2
0
18
7
+11
17
4Brighton & Hove Albion
6
4
1
1
11
5
+6
13
5Manchester United
6
4
0
2
8
8
0
12
6Fulham
7
3
2
2
12
11
+1
11
7Chelsea
6
3
1
2
8
9
-1
10
8Liverpool
6
2
3
1
15
6
+9
9
9Brentford
7
2
3
2
15
12
+3
9
10Newcastle United
7
1
5
1
8
7
+1
8
11Leeds United
6
2
2
2
10
10
0
8
12AFC Bournemouth
7
2
2
3
6
19
-13
8
13Everton
7
1
4
2
5
6
-1
7
14Southampton
7
2
1
4
7
11
-4
7
15Aston Villa
7
2
1
4
6
10
-4
7
16Crystal Palace
6
1
3
2
7
9
-2
6
17Wolverhampton Wanderers
7
1
3
3
3
7
-4
6
18West Ham United
7
1
1
5
3
9
-6
4
19Nottingham Forest
7
1
1
5
6
17
-11
4
20Leicester City
7
0
1
6
10
22
-12
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency