Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Juve pret një tjetër dënim, vendimi jepet sot

I mbetur zyrtarisht jashtë zonës Champions të renditjes, Juventusi pret të marrë një tjetër dënim nga Gjykata Federale, këtë herë për manovrat me pagat.

Bardhezinjve u janë hequr 10 pikë nga renditja, pasi u dënuan për plusvalenca fiktive, me qëllim manipulimin e bilancit, teksa mediat italiane paralajmërojnë një tjetër pezullim këtë të martë.

Klubi i Juventusit duket se ka pranuar fajin dhe ka arritur një marrëveshje me Prokurorinë Federale për një tjetër dënim me heqje pikësh, këtë herë 3 deri në 5, si dhe gjobë.

Në këtë mënyrë bardhezinjtë duket se do të qëndrojnë jashtë Europës këtë sezon, me qëllim përqendrimin te kampionati dhe rikthimin sa më shpejt në nivele konkurruese.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...