Serie A

Ronaldo shmang humbjen në derbi, Juve del nga gara për titull

Vetëm një pikë në dy ndeshje për Juventusin që nuk shkoi përtej barazimit 2-2 në derbin ndaj Torinos dhe tani e sheh veten plotësisht jashtë garës për titullin kampion, pasi ka plot 9 pikë më pak se Interi, ndonëse ka luajtur një ndeshje më shumë se zikaltrit.

Në stadiumin “Olimpik” të Torinos, bardhezinjtë e nisën vrullshëm ndeshjen dhe gjetën golin e avantazhit në minutën e 13’ me anë të Federico Chiesës, që gjuajti saktë pas një asisti të Alvaro Moratës.

Megjithatë vendasit reaguan mjaft mirë dhe gjetën golin e barazimit në minutën e 27’ me anë të Sanabrias, i cili mposhti Szczesnyn dhe bëri që skuadrat të shkojnë në dhomat e zhveshjes me rezultatin 1-1.

Në fillim të pjesës së dytë ishte sërish Sanabria që befasoi bardhezinjtë dhe shënoi për herë të dytë në portën e Szczesnyt, duke i dhënë avantazhin pjesës “granata” të qytetit të Torinos.

Më pas lojën e mori në kontroll Juventusi, që provoi disa herë të gjejë golin e barazimit, por hasi në një Sirigu në formë të jashtëzakonshme, që bëri disa pritje vendimtare. Goli i barazimit u shënua nga Cristiano Ronaldo në minutën e 81’-të pas një rrëmuje në zonë.

Në minutat shtesë ishte sërish Torino që pati një mundësi të artë për të gjetur golin e avantazhit, por goditja e dënimit e ekzekutuar në mënyrë perfekte nga Baselli, u grushtua po kaq mirë nga Szczesny në këndore, duke bërë që sfida të mbyllej në barazim 2-2.

Një pikë mjaft e rëndësishme shprese për Torinon, që do të duhet të vuajë deri në fund për të siguruar mbijetesën, ndërsa Juventus mbetet në zonën Champions, por tani me 56 pikë, aq sa ka edhe Napoli i vendit të 5-të, me të cilin do të përballet të mërkurën pasdite.

Napoli kap zonën Champions, Atalanta bën detyrën, “ngec” Roma

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency