Merkato

Juven e Dortmundin i ndajnë vetëm 5 milionë euro për Emre Can

Juventusi dhe Borussia e Dortmundit janë vetëm 5 milionë euro larg marrëveshjes për Emre Can. Bardhezinjtë kërkojnë 30 milionë euro për turko-gjermanin, ndërsa verdhezinjtë ofrojnë 25 milionë. Gjithsesi, vullneti i mirë që kanë të tria palët (Juve, Borussia dhe vetë futbollisti) të bën të mendosh se do të gjendet shumë shpejt gjuha e përbashkët, madje brenda të premtes.

Nëse do të prevalojë pozicioni i Juves, mundtë procedohet me huazim për 6 muaj, me të detyrim blerjeje nga Dortmundi, ndërsa me shifrat që dëshirojnë drejtuesit verdhezinj, do të bëhej që tani kalimi i kartonit të mesfushorit në pronësi të Dortmundit.

26-vjeçari ka shprehur gatishmërinë e tij për të hequr dorë nga një pjesë e mirë e pagës prej 6 milionë eurosh në sezon që përfiton tek Juvja (i skadon kontrata në vitin 2022), me vullnetin për të nënshkruar për 4 vitet e ardhshme me Dortmundin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency