Merkato

Juventus befason Fiorentinën, “rrëmben” mesfushorin e Empolit

Hamed Traore duhet të ishte një futbollist i Fiorentinës që në muajin janar, por klubi vjollcë neglizhoi dhe nuk dorëzoi brenda datës 31 dokumentacionin e transferimit nga Empoli, në zyrat e Ligës.

Palët patën nënshkruar marrëveshjen e transferimit të futbollistit te Fiorentina, por Traore do të mbetej pjesë e Empolit deri në fund të sezonit, për t’u bashkuar me vjollcët këtë verë.

Por presidenti i Empolit, Fabrizio Corsi anuloi shitjen dhe përfitoi nga fakti që kontrata e janarit zhvlerësohej, duke qenë se nuk ishte depozituar në Ligë, ndërsa tashmë mesfushori do të kalojë te klubi i Juventusit.

Ka qenë vetë numri një i toskanëve, që në një deklaratë për mediat tha se ka arritur marrëveshjen me klubin bardhezi, për transferimin e 20-vjeçarit dhe se ka mbetur vetëm firmosja e kontratës.

“Kemi një marrëveshje totale me Juventusin, që do të paguajë 15 milionë euro për Traore. Së shpejti drejtuesit tanë do të ulen, për të nënshkruar edhe letrat, por mund të them se nga ky operacion jemi të kënaqur të dy klubet dhe vetë mesfushori”, tha Corsi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency