Serie A

Juventus “blindon” Ranocchian, i rinovon kontratën deri më 2027-ën

Ndonëse ka luajtur shumë pak në Serinë B me Vicenzën, mesfushori në pronësi të Juventusit, Filippo Ranocchia gëzon besimin e drejtuesve të klubit, të cilët i kanë rinovuar kontratën edhe për 5 sezonet e ardhshme.

Futbollisti 21-vjeçar është rritur në akademinë e Juves dhe cilësohet si një mesfushor me mjaft perspektivë, teksa me kontratën e re, bardhezinjtë e kanë “blinduar” deri në verën e 2027-ës.

Por pavarësisht kësaj, edhe sezonin e ardhshëm Ranocchia pritet të luajë larg Torinos, pasi plani i drejtuesve të Juves është ta huazojnë në Serinë A, për të fituar eksperiencë dhe sa më shumë minuta.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency