Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Juventus e bën zyrtare, prezanton goditjen e tretë të merkatos

Pas portierit Michele Di Gregorio dhe Douglas Luiz, Juventus bën zyrtare edhe goditjen e tretë të merkatos. Fjala është për Kephren thuram që mbërrin në Torino nga Nice për shifrën e 20 milionë eurove plus pesë milionë të tjera në formën e bonuseve.

Francezi, kaloi me sukses vizitat mjekësore dhe tashmë është me të drejta të plota një lojtar i “Zonjës së Vjetër”. 23-vjeçari ka firmosur një kontratë pesëvjeçare nga e cila do të përfitojë dy milionë euro në sezon.

Lexo edhe:

Mesfushori do të vendoset menjëherë nën urdhrat e trajnerit Thiago Motta, teksa lojtari nuk do të marrë pjesë në ekipin e futbollit të Lojërave Olimpike, diçka që e konfirmoi edhe trajneri i Francës në këtë event, Thierry Henry.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...