Itali

Juventus i rrëmben Bayernit talentin turk, bardhezinjtë mposhtin edhe konkurrencën e Barcelonës

Si zakonisht, Juventus tregon një kujdes të veçantë kur vjen puna tek të rinjtë. Bardhezinjtë synojnë gjithnjë të zbulojnë talentë premtues për t’i veshur që herët me fanellën bardhezi e më pas për të përfituar sportivisht apo ekonomikisht prej tyre. I fundit që i bashkohet të rinjve torinezë është Kenan Yildiz, i cili ka firmosur një kontratë trevjeçare.

17-vjeçari mbulon rolin e mesfushorit të qendrës dhe vjen nga Bayern Munich me parametër zero. Bavarezët kërkonin me ngulm rinovimin e kontratës pasi e kanë lojtarin pjesë të tyre Yildiz që në moshën 7-vjeçare.

Pritshmëritë për turkun janë të larta, ndërsa ai aktivizohet edhe për kombëtaren U17 të Turqisë, ndërsa ende ka mundësinë që në fund të zgjedhë të përfaqësojë Gjermaninë duke qenë se ka lindur aty.

Cilësitë më të mira të Yildiz janë driblimet, shpejtësia dhe përgatitja fizike. Sakaq, Yildiz ishte një nga talentët më të kërkuar të Europës duke qenë se në garë për shërbimet e tij ishte edhe Barcelona. Katalanasit ishin shumë pranë firmës me turkun, por ndërhyrja e Juventus në fund hodhi tratativat në erë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency