Futboll

Juventus-Lazio, duel në distancë, Buffon për rekordin e Maldinit

Juventusi dhe Lazio, dy ekipet që luftojnë për titullin e Serisë A zbresin këtë të martë në kuadër të javës së 29-të të kampionatit. Siparin e javës e hap skuadra kryeqytetase, që luan në orën 19:30 në transfertë me Torinon.

Fitorja 2-1 me Fiorentinën në “Olimpico” ktheu entuziazmin te bardhekaltrit pas humbjes me përmbysje 3-2 në fushën e Atalantës. Në dispozicion të Inzaghim, për një vend titullari në mbrojtje kthehet Radu, ndërsa Correa do të jetë partneri i Ciro Immobiles në sulm. Në mesfushë: Lazzari, Milinkovic, Parolo, Luis Alberto dhe Jony.

Pasi të ketë përfunduar sfida e Torinos, vjen radha e Juventusit (21:45), që do të kërkojë fitoren e radhës në fushën e Genoas, e cila kërkon medoemos pikë për t’i larguar zonës së ftohtë. Në organikë bardhezi rikthehet Danilo, pas skualifikimit, ndërsa Matuidi duhet të kthehet në mesfushë. Radha për të qëndruar në stol do të jetë e Rabiot. Tjetër shans në vijën e parë për Bernardeschin, që do të luajë përkrah Romaldos dhe Dybalas. Higuain në këtë rast duhet ta nisë nga stoli. Në portë ka balotazh mes Szczesny-t dhe Buffonit. Nëse do të aktivizohet “gardiani” veteran, atëherë do të thyejë rekordin e ndshjeve në Serinë A që mbahet nga Paolo Maldini.

Ndeshja e vetme e kësaj të mërkure në Premier League është ajo e orës 21:45, mes Manchester United dhe Brightonit, që do të luhet në “Old Trafford”. “Djajtë e Kuq” kanë mundësinë për t’i marrë vendin e pestë Wolves dhe për ngushtuar me vetëm dy pikë diferencën me Chelsea-n, rivalin e madhe për zonën Champions.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency